Baner-strona-2023

GOŚCIE I PARTNERZY

Urodzony w: Zakopanem
Rok święceń: 2019,
prowadzi wykłady, spotkania i konferencje, popularyzator teologii ciała Jana Pawła II, min. na kanale Youtube

ur. 1965 r, kapłan Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, dr teologii, rekolekcjonista, duszpasterz małżeństw. Autor książek: „Akt małżeński – szansa spotkania z Bogiem i współmałżonkiem”, „Seks jest boski”, „Seks jakiego nie znacie”, „Nie bójcie się seksu”, „Obudzić sakrament małżeństwa“, „Zaślubiny w Bogu mężczyzny i kobiety“. Redaktor naczelny portalu www.szansaspotkania.pl, który jest poświęcony duchowości małżeńskiej i problemom moralnym związanym z seksualnością.

Urodził się 23 grudnia 1969 w Jaworzu koło Legnicy. Przed wstąpieniem do Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Krakowie
Święcenia kapłańskie przyjął 13 maja 1995 od 2019 proboszcz parafii Świętej Rodziny w Piekarach Śląskich i dekanalny duszpasterz rodzin. Poza wymienionym Studium Rodziny, ukończył kursy NEST oraz „Psychoterapia Par i Małżeństw – Peak Squaw”. Od 2004 roku prowadzi rekolekcje dla małżeństw i rodzin, jest współautorem i koordynatorem kursu dla narzeczonych “Przed Nami Małżeństwo”. W latach 2012-2014 pełnił funkcję przewodniczącego Komisji ds. Duszpasterstwa Rodzin II Synodu Archidiecezji Katowickiej, później był także członkiem sesji plenarnych.

Wiesław i Magdalena Grabowscy od lat prowadzą aktywną służbę dla rodzin, małżeństw i narzeczonych. Ukończyli Studium Życia Rodzinnego przy Archidiecezji Warszawskiej. Od początku lat osiemdziesiątych byli aktywnie zaangażowani w działania Ruchu Chrześcijańskiego Mt28 (dawniej Ruch Nowego Życia), który jest polskim oddziałem Campus Crusade for Christ International. W jego ramach ukończyli Międzynarodowy Instytut Studiów Biblijnych i we współpracy z FamilyLife Ministry od 1993 do 2019 r. prowadzili Służbę Rodzinie. Obecnie działają w ramach Fundacji Prodoteo, której Wiesław jest prezesem. Prowadzą konferencje, seminaria, rekolekcje dla małżeństw i rodziców oraz kursy dla narzeczonych. Od kilkunastu lat prowadzą także autorskie „Spotkania dla zakochanych” przy parafii św. Jakuba w Warszawie. Przez wiele lat inicjowali i rozwijali ruch domowych grup małżeńskich pod nazwą Twórcy Domowego Ogniska. Są współautorami podręcznika do przedmiotu Wychowanie do Życia w Rodzinie pt. „Zanim wybierzesz”. Są też (a może przede wszystkim) pasjonatami Pisma Świętego, prowadzą kursy i grupy biblijne. Wiesław jest wykładowcą na rekolekcjach, seminariach i konferencjach dla mężczyzn oraz współpracownikiem Stowarzyszenia Mężczyzn Świętego Józefa. Magdalena jest wykładowcą na rekolekcjach, seminariach i konferencjach dla kobiet, autorką książek „Kobieta warta królestwa”, „Klucze do pokoju” oraz książek dla dzieci „Wielka wędrówka” i „Cudowna przemiana”.

Są małżeństwem od lutego 1979 roku, rodzicami trzech synów i dziadkami ośmiorga wnucząt. Wiesław jest z wielbicielem motoryzacji, a Magda nordic walkingu i dobrej porannej kawy.

doktor psychologii, publicysta, rekolekcjonista i mówca, poruszający tematykę relacji w małżeństwie i rodzinie w kontekście Biblii i nauczania Kościoła oraz psychologii 
http://marekdziewiecki.eu/