Nagłówek dla Forum Rodziny 2021
Nagłówek dla Forum Rodziny 2021
Mężczyzną i kobietą stworzył ich
Mężczyzną i kobietą stworzył ich
previous arrow
next arrow

GOŚCIE I PARTNERZY

Wiesław i Magdalena Grabowscy od lat prowadzą aktywną służbę dla rodzin, małżeństw i narzeczonych. Ukończyli Studium Życia Rodzinnego przy Archidiecezji Warszawskiej. Od początku lat osiemdziesiątych byli aktywnie zaangażowani w działania Ruchu Chrześcijańskiego Mt28 (dawniej Ruch Nowego Życia), który jest polskim oddziałem Campus Crusade for Christ International. W jego ramach ukończyli Międzynarodowy Instytut Studiów Biblijnych i we współpracy z FamilyLife Ministry od 1993 do 2019 r. prowadzili Służbę Rodzinie. Obecnie działają w ramach Fundacji Prodoteo, której Wiesław jest prezesem. Prowadzą konferencje, seminaria, rekolekcje dla małżeństw i rodziców oraz kursy dla narzeczonych. Od kilkunastu lat prowadzą także autorskie „Spotkania dla zakochanych” przy parafii św. Jakuba w Warszawie. Przez wiele lat inicjowali i rozwijali ruch domowych grup małżeńskich pod nazwą Twórcy Domowego Ogniska. Są współautorami podręcznika do przedmiotu Wychowanie do Życia w Rodzinie pt. „Zanim wybierzesz”. Są też (a może przede wszystkim) pasjonatami Pisma Świętego, prowadzą kursy i grupy biblijne. Wiesław jest wykładowcą na rekolekcjach, seminariach i konferencjach dla mężczyzn oraz współpracownikiem Stowarzyszenia Mężczyzn Świętego Józefa. Magdalena jest wykładowcą na rekolekcjach, seminariach i konferencjach dla kobiet, autorką książek „Kobieta warta królestwa”, „Klucze do pokoju” oraz książek dla dzieci „Wielka wędrówka” i „Cudowna przemiana”.

Są małżeństwem od lutego 1979 roku, rodzicami trzech synów i dziadkami ośmiorga wnucząt. Wiesław jest z wielbicielem motoryzacji, a Magda nordic walkingu i dobrej porannej kawy.

doktor psychologii, publicysta, rekolekcjonista i mówca, poruszający tematykę relacji w małżeństwie i rodzinie w kontekście Biblii i nauczania Kościoła oraz psychologii 
http://marekdziewiecki.eu/